Vyhledávání

Kontakt

MBPV clan - webmaster Schwll

mbpv@email.cz

Kniha návštěv

Datum: 22.05.2021

Vložil: Petr

Titulek: Nástřel trasy BiH 2021

Posílám pár informací k tripu a nástřel trasy.
Odjezd z ValMezu směr Brumov Bylnice, napojení na SK dálnici směr Bratislava. Na Sk/Hu čáře u Rajny rande s Brňákama. Maďarské dálniční mýto bychom si asi koupili. Je to pár Éček a může se hodit. Tranzit stále směr na jih, pravdepod. přes Szombathely, dál na Zagreb a Hr/BiH přechod Novi Grad. Tam jsem našel nejbližší kemp na BiH území v městečku Drenova Glavica, nedaleko Bosanska Krupa. Je to vodácký kemp u řeky Una.
Další den přesun směrem k Bihač. Mám v plánu národní park Una. Mnozí jsme tam už byli (a tímto se omlouvám Ivanovi, který tam jistě byl už několikrát), ale třeba Brodský o tenhle kus přírody v roce 2017 přišel při svém úprku k porodu. Směrem na park Una buď po silnici, nebo první offroad přes Turska Voda. Trasa Kulen Vakuf, Martin Brod a dál podé Uny na Drvar. Následuje Velika Klekovača (kterou jsme ještě nepokořili) a dál na Veliki Vitorog (který jsme už pokořili, ale byla nás jen hrstka), cestou přes Potoci a Mliniště (penzion Mali Raj, Pepovo osudové místo). Z Veliki Vitorog je značená cesta na západ, její začátek na satelitních snímcích ale neexistuje a z poslední návštěvy tohohle místa si vybavuju, že tam ta odbočka fakt není, jen strž. Zkrz Vojni Poligon Barbara na Glamoč, vesnice Skucani, směr kopec Gradac a Bukvensko jezero. Směr Livno, Tomislavgrad (offroad či silnice). Přejezd k nám dobře známému Blidinje jezero (tam nás Brodský tehdy opustil) a výjezd na naše vysněné a nepokořené Pločno (2228 m.n.m.)
Tohle je nástřel myslím si tak na první třetinu až polovinu tripu. Pokračování příště. Nabízí se cesta na Ramsko jezero a hory severně od něj. Eventuálně Konjic a Boračko jezero. Nebo jet jihovýchodně k hranicím MNE, národní park Sutjeska, pod nejvyšší horu BiH Maglič, navštívit okolní jezera, jako jsou Donje Bare a Gornje Bare, přehrada Klinje.
A nebo od Boračko jezero jet údolím řeky Neretva na Kalinovik a od městečka Ulog to vzít kaňonem Nertvy po šotolině až k prameni.
Prozatím stačí, pokračování příště....